Krby a grily - atmosféra pohody


Vnútorné krby

 

Keď je vonku zima alebo nepríjemne sychravo, nie je príjemnejšieho miesta ako v teple príbytku pred krbom s praskajúcim drevom. Vyhriaty krb dodá izbe úplne odlišnú atmosféru.
V minulosti boli krby používané len v rodiných domoch, ale v súčasnosti sú trendom aj krby v panelákových bytoch. Ak v byte nie je problém s prístupom ku komínu a je možné sa doňho pripojiť s vývodom z krbu, nemal by byť doplnením bytu o krb problém.
Ak je komín problém, náhradou klasického krbu môžu byť elektrické krby. Elektrické krby majú niekoľko výhod oproti starším klasickým krbom. Nepotrebujú k prevádzke komín, takže sa dajú inštaloať aj do bytov, ktoré nemajú prístup ku komínovej stupačke. Povrch elektrického krbu nie je horúci, takže sa na ňom nedá popáliť, čo oceníte najmä s malými deťmi. Krby môžu vytvárať efekt plameňa aj bez toho aby produkovali teplo. Niektoré typy sú dodávané aj s diaľkovým ovládačom, čo zväčšuje pohodlie ovládania krbu.
Takýto krb je možné používať aj ako doplnkové kúrenie v prechodných obdobiach roka. Použitím elektrického krbu si môžete vytvoriť aj vo vašom byte príjemnú atmosféru.