Krby a grily - atmosféra pohody


Grily

Pre tých, ktorí nemajú v záhrade murovaný krb alebo nemajú možnosť si ho postaviť a chcú si pochutnávať na grilovaných špecialitách, je určená široká ponuka záhradných grilov. V ponuke grilov je možné vybrať si gril na drevo, uhlie alebo plyn. Takisto sa dajú zakúpiť aj elektrické grily, ktoré je možné použiať aj v kuchyni, resp. vnútorných priestoroch. Každý z uvedených typov grilov má svoje výhody a nevýhody.


Plynový gril sa oproti grilu na drevo alebo brikety dá rýchlejšie zapnúť a takisto sa rýchlejšie zahrieva. Na plynovom grile je možné aj lepšie a presnejšie regulovať teplota pri grilovaní.

Výhodou grilu na drevo alebo brikety je jedinečná aróma ugrilovaného jedla, akú jedlo pri grilovaný na plyne nezíska. U grilu na tuhé palivo je potrebné vyberať z neho popol, čo je prehliadnuteľná nevýhoda.


Väčšina grilov je prenosná, čo umožňuje použiť gril aj inde ako na zvyčajnom mieste, napr. pri pobyte na chate, susedovej záhrade alebo inom mieste.


Pri výbere grilu by sme mali dať pozor na celkovú konštrukciu grilu, stabilitu a použité materialy. Dobré vybraný gril s použitými kvalitnými materialmi bude slúžiť dlhé roky. Gril by mal byť pevný a stabilný, aby nehrozilo jeho prevhrnutie pri nechcenom zachytení grilu alebo náraze silnejšieho vetra.